Dlaczego warto podjąć pracę jako opiekun/ka osoby starszej w Niemczech?

 

Podobnie jak w przypadku każdej pracy, opiekun ma swoje zalety i wady. Nie jest to absolutnie zawód dla wszystkich. Aby dobrze wykonywać tę funkcję, musisz wykazać samokontrolę, ale także dużą dawkę radości życia, optymizmu, wewnętrznej energii i pozytywnego nastawienia do życia.

Najważniejszą zaletą takiej pracy jest własna satysfakcja. Wśród ludzi, którzy szukają swojego miejsca na Ziemi, są ludzie, którzy chętnie pomagają i służą innym. Dla takich osób troska o osoby starsze nie jest trudnym zadaniem, lecz przeciwnie, te osoby doceniają fakt, że pomagają komuś, odczuwają radość że są komuś potrzebne.

Mimo to, że jest to działanie, które wiąże się z dużą dawką pozytywnych emocji i uczuć wyjeżdżając do Niemiec w celu uzyskania opieki, zdobędziesz cenne doświadczenie życiowe, poprawisz swoje umiejętności językowe oraz dostaniesz szansę zdobycia zawodu z przyszłością

Poza satysfakcją, zatrudnienie jako opiekun dla osób starszych w Niemczech wiąże się również z korzystnymi warunkami finansowymi. Jest to jeden z decydujących czynników.

Legalna praca jako opiekunka osób starszych gwarantuje zatrudnienie pod pewnymi warunkami, które są określone w umowie. Dodatkowo opiekunka jest objęta ubezpieczeniem, co oznacza, że w przypadku wypadku lub choroby, może ona korzystać z usług medycznych. Oczywiście, te zalety nie dotyczą wykonywanej pracy „na czarno”, która jest decyzją niektórych polskich kobiet. Okazuje się, że wśród najczęściej cytowanych argumentów przeciwko pracy prawnej leży obawa przed utratą korzyści w Polsce (alimenty, emerytury, renty i dodatki).

« wróć do listy aktualności

korzystanie ze strony oznacza zgodę na pliki cookies - więcej informacji: polityka prywatności